Gece Yolcuları

Polen Yayınları
35.00 TL
70.00 TL
Adet:
 Gece Yolcuları
"Bu Kitap uykunuzu Kaçıracak"
 
Hz.Muhammed (s.a.v.)'in * Peygamberlerin * Sahabelerin  Tabiinlerin *
 Mezhep İmamalarının ve İslam Büyüklerinin Gece İbadetleri
 
Büyük Boy * Lüx Cilt * Şamua Kağıt * 800 Sayfa
 
Yazarı: Seyyid Hüseyin el-Affani
Mütercim: Dr. Savaş Kocabaş
 
     Bu kitapla her gece bir yolculuğa çıkacak, her kıssada yüreğiniz nurlanacak, göz yaşlarınız adeta akarak durulanacak. Okumaya başladığınız andan itibaren bu yola koyulan yolcuların gece hayatları ile size ulaşan nidalarını duyacaksınız.  Her satır sizi ayrı bir aleme taşıyacak, Her örnek sizi biraz daha huşuya yakınlaştıracak. Alemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah (s.a.v)'in gecelerine bir pencere açılarak, araladığınız pencereden iç dünyanıza feyz ve bereket dolacak. Sahabenin gece ibadetlerini okudukça pişmanlıklarınız tevbelerinize karışıp bir bir eriyip gecenin aydınlığında yok olacak. Tabiin ve mezhep imamlarının secdede döktüğü her damla göz yaşına bir damla da siz katacak, gece ibadetlerinin verdiği hazzı günlerce azık olarak kullanacaksınız. Yaşadıkları çağlara örnek birer şahsiyet olan islam bilginlerinin yaptığı gece yolculukları uyku düşkünlüğünüz için manevi bir ilaç olacak. aynı çağda yaşadığınız bir çok islam aliminin çağları aşan gönül reçeteleri ile yaralarınızı bir bir saracak olan bu benzersiz çalışma sizi örnek nesillerin kutlu yoluna çağıracak.

     Alanında Türkiye'de ilk ve tek kitap olma özelliğini taşıyan bu kitapta Peygamber (s.a.v) efendimiz, güzide sahabeleri, tabiinin önde gelenleri, mezhep imamları vebir çok İslam bilgininin gece boyunca yaptıkları ibadetlerden örnekler bulacaksınız. 

     Mısırlı alim Seyyih Hüseyin el-Affani'nin kendisine has üslubu ile kaleme aldığı geniş çaplı eserde iktibas edilen her bilginin açıklamalı kaynakları ve dip notları okuyucular ve özellikle konuyla yakından ilgilenenler için değerli bir kaynak olma özelliğinide taşıyor. Hayatlarından örnekler verilen şahısların yaptıkları gece ibadetlerinde yaşadıkları huzuru anlattıkları anılarına, öğütlerine ve hatta deyiş ve şiirlerine yer verilen çalışma titiz bir çeviri ve baskı kalitesi ile de kitaplığınızdaki yerini alacak. 
 
 
 
 
 
 

Yorum Yaz

Not: Lütfen HTML kodu kullanmayın!
  

Bu ürüne bakanlar bunlara da baktılar

 • Tefsirus sadi
 • 212 Man Ahsen Esans
 • Fethu'l-Bârî (Sahîh-i Buhârî Şerhi)
 • Nesim-i Aksa Ahsen Esans
 • Son Peygamber Hz. Muhammed (4 Cilt Takım)
 • İbn-i Kesir Tefsiri Tam Metin 12 cilt
 • İman
 • Şuabu’l-İmân Beyhâki (10 Cilt)
 • Ayfa Kuran-ı Kerim Elifbası
 • Muhtasar İbn-i Kesir Tefsiri